Haber

Türkiye A Milli Atletizm Takımı Avrupa İkincisi Oldu

İtalya’da devam eden Avrupa Down Sendromlular Şampiyonası’nın yedinci gününde milli atletizm grubu, 6’sı altın olmak üzere 16 madalya kazanarak, toplam 31 madalyayla Avrupa ikincisi oldu.

Padova kentindeki Stadio Colbacchini Stadı’nda düzenlenen yarışlarda Türkiye’yi temsil eden sporculardan Dilara Çevik cirit atmada altın, Münevvere Yılmaz ise bronz madalya kazandı.

Milli sporculardan Dilara Çevik, mozaik sporcu kategorisinde 800 metre koşusunda gümüş, 200 metre koşusunda ise gümüş madalya kazandı. Atletizmde kadınlar 800 metre koşusunda Kardelen Demir gümüş, Münevvere Yılmaz ise bronz madalya kazandı. 1500 metre yürüyüş kategorisinde ise Münevvere Yılmaz ikinci oldu.

Erkeklerde milli sporculardan Ramazan Ünlü, cirit atma ve 1500 metre yürüyüş kategorisinde iki bronz madalya kazandı. 800 metre mozaik kategorisinde Emirhan Akçakoca altın, Ali Topaloğlu ise bronz madalya kazandı. Ali Topaloğlu gülle atmada altın madalyanın sahibi oldu. Emirhan Akçakoca da uzun atlamada altın madalyanın sahibi oldu.

Erkekler 200 metre yarışında Emirhan Akçakoca altın, Ali Topaloğlu ise gümüş madalya kazandı. Emirhan Akçakoca da 1500 metre yürüyüş kategorisinde altın madalya kazanmayı başardı.

Milli sporcular bugün atletizmde 6 altın, 5 gümüş ve bronz madalya kazandı. Milli sporcular, bireyselde 15 altın, 8 gümüş ve 8 bronz olmak üzere grupta 31 madalyayla Avrupa ikincisi olmayı başardı.

antakya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu